Najważniejsze miejsce w Twoim nowym mieszkaniu

Osoba, leżąca na łóżku z matercem w sypialni.

Jest jedno miejsce, do którego wracamy zawsze z uśmiechem. Jest jedno miejsce, w którym bez żadnego, ale, nieprzymuszeni spędzamy przynajmniej sześć, a z wielką chęcią nawet dziesięć godzin. To sypialnia jest naszą oazą spokoju, to tu wypoczywamy i ładujemy baterie na cały następny dzień pełen wyzwań.

Sama sypialnia musi być nie tylko przytulna, ale też nie powinna być zagracona. To jest miejsce do spania, a nie Twoja przechowalnia. Zwróć uwagę na kolor ścian, ostre czerwienie nie sprzyjają wypoczynkowi. Zadbaj również o odpowiednie zaciemnienie.
Kluczowe jednak jest łóżko. Nie może być za niskie, za małe – dla dwóch osób zupełne minimum to 140 cm szerokości, jednak dopiero 160 cm jest optymalne.

Jaki materac pasuje do Ciebie?

Przed takim pytaniem staje każdy, kto wprowadza się do nowego „m”. Producentów, typów i wzorów materacy w końcu są setki. Który wybrać, by nie wstawać przez kolejne lata z grymasem bólu, niewyspanym bez krzty chęci do stawienia wyzwań w kolejnym dniu.

Z pomocą przychodzi nam serwis https://euromaterace.pl/ który w tekście o doborze egzemplarza nie karze nam przeklikiwać się po dziesiątkach modeli, a zestawia wszystkie obok siebie, dzieląc najpierw według twardości, dalej na kieszeniowe / sprężynowe, by po kolejnych najistotniejszych cechach (atestach medycznych, strefach ucisku czy pokrowcach) doprowadzić nas do celu. W ten sposób jesteśmy w stanie w ciągu kilku minut zawęzić grupę docelową do 2-3 egzemplarzy, zamiast przedzierać się przez wszystkie modele, sprawdzać fora i opinie.

Pianka czy kieszenie?

Próbując wybrać materac idealny, w pierwszej kolejności stajemy przed wyborem – piankowy czy kieszeniowy? Każdy z nich ma tyle samo obrońców, co drugi. W czym tkwi różnica?

Najważniejszą zaletą materacy sprężynowych jest wiele stref ucisku, dopasowanych i rozłożonych po całej objętości materaca. Dzięki takiemu rozwiązaniu, materac tego typu jest idealny dla par. Sprężyny pracują w końcu niezależnie od siebie, przez co swobodniej poruszamy się po łóżku. Nasza druga połówka niczego nie poczuje, a nasze ciało ma bardzo dobre podparcie.

Z drugiej strony materac piankowy rozkłada ciężar naszego ciała na całej płaszczyźnie równomiernie, ponieważ nie pracuje wieloma sprężynami. Takie rozwiązanie przypadło do gustu wielu osobom, tym bardziej, że polecają je ludzie cierpiący na ból pleców i stawów.

Materac twardy czy miękki?

Już dawno przestaliśmy gloryfikować materace najtwardsze. Świetnie dobrany materac musi być sprężysty, dopasowany do ciała. W skrócie – ani za twardy, ani za miękki. Musisz leżeć wygodnie, nie zapadać się, nic nie powinno Cię uwierać. Jak można to ocenić?

  • Kręgosłup osoby leżącej na boku powinien być prosty;
  • Przy leżeniu na wznak powierzchnia materaca powinna oddawać kształt kręgosłupa;
  • Obowiązuje zasada – mniejsza waga, twardość materaca mniejsza.

Jak rozpoznać takie modele?

  • H1 – materac miękki, zaleca się dla wagi poniżej 60 kg;
  • H2 – nazywany średnio miękkim proponuje się osobą w przedziale od 50 do 80 kg;
  • H3 – to średnio twarde łóżko;
  • H4 – materac twardy, waga użytkownika powyżej 100 kg.

H2 i H3 to zdecydowanie najpopularniejsze typy.

Ciekawostka!

Osoby, które wolą spać na plecach powinny wybrać materace twardsze. Natomiast tym, którzy wolą spać na boku sugerujemy bardziej miękkie. Gdy ciągu nocy trochę się wiercisz, to model z pianki będzie dla Ciebie. Dlaczego? Dopasuje się do Twojego Ciała.

Mamy nadzieję, że dzięki tekstowi poznaliście trochę lepiej świat materacy. Teraz, już nie powinien wydawać się tak bardzo złowieszczy. Pamiętaj tylko, to wybór na wiele lat, dlatego sprawdzeni producenci, tacy jak Hilding, są godni zaufania.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*